Kulüp başkanı ‘deprem bağışı’ sözünü unuttu!

Futbol ailesinin canlı yayında düzenlediği “Omuz Omuza” kampanyasında TV’lerde yardım sözü verenler ortadan kaybolmaya başladı.

Antalyaspor eski başkanı Aziz Çetin, milyonluk bağış sözünün ardından yaptığı açıklamada “Atatürk’ün deyimiyle ‘dünyanın en güzel şehrinden’ depremzedelere ilk andan itibaren, herhalde en hızlı reaksiyon gösteren takımız. Bu anlamda taraftarlar ve takımımızla gurur duyuyoruz. Antalyaspor kulübü ve derneği adına da 1 milyon TL bağışlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

CANLI YAYINDA SÖZ VERİLMİŞTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu iş birliği ile organize edilen yardım ve dayanışma kampanyası, A Spor, beIN Sports, Sportstv, D Smart Spor, S Sport, Tivibu Spor, TRT Spor, TV8 ve kulüp televizyonları ile TRT Radyo, Radyo Gol, Radyospor ve Lig Radyo‘nun yanı sıra birçok dijital medya kanalından canlı yayınlanmıştı.

Ancak aradan geçen 7 aya rağmen, depremzedeler için yapılan bağış sözünün yerine getirilmediği belirlendi.

40 MİLYAR LİRA YATIRILMADI
Bu arada, ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasında canlı yayında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın şu ana kadar 74 milyar 200 milyon lirası yatırılmıştı. Yatırılan paranın önemli bir bölümü ise kamu kurumlarına aitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx