Wimbledon’da Serena Williams şoku! Erken veda etti…

Wimbledon Tenis Turnuvası’nı daha evvel 7 defa kazanan Serena Williams, dünya sıralamasında 115. sırada yer alan Harmony Tan’a 2-1 yenilerek turnuvaya birinci çeşitte veda etti.

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın birinci tipinde Fransız Harmony Tan ile karşılaşan Serena Williams büyük bir şok yaşattı… Bir yıl ortadan sonra birinci tekler müsabakasına çıkan Williams rakibine 2-1 kaybederek daha evvel 7 defa kazandığı turnuvaya birinci çeşitten veda etti.

İngiltere’nin başşehri Londra’da düzenlenen dönemin üçüncü grand slam turnuvasındaki uğraş 3 saat 11 dakika sürdü. Maç puanı çevirdiği final setini “tie break”e taşıyan Harmony Tan (7-5, 1-6, 7-6) setleriyle kazandı. Tan böylelikle birinci ana tablo tecrübesini yaşadığı Wimbledon’da 2. cinse çıktı.

2021’DE BACAĞINDAN SAKATLANMIŞTI

Wimbledon’ı son olarak 2016’da, toplamda 7 defa kazanan 40 yaşındaki Williams sol bacağından sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kaldığı 2021’den 1 yıl sonra yeniden erken veda etti.

Kadınlarda 2021 finalisti Karolina Pliskova (6 numaralı seribaşı) ile Tereza Martincova ve 2017 şampiyonu Garbine Muguruza (9) ile Greet Minnen ortasındaki maçlar, programın yetişmemesi nedeniyle yarıda kaldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*