Ukrayna’ya gelen Amerikalı savaşçılar Rus ordusu tarafından saldırıya uğradı

Ukrayna'ya gelen Amerikalı savaşçılar Rus ordusu tarafından saldırıya uğradı
Ukrayna'ya gelen Amerikalı savaşçılar Rus ordusu tarafından saldırıya uğradı

Ukrayna- Rusya arasında yaşanan savaşta 24. güne girilirken iki taraf arasında yaşanan savaş devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin açıklamaları sonrası ülkeye gelen çok sayıda paralı asker Rus ordusuna karşı savaşıyor. Öte yandan sosyal medyada yer alan görüntülerde aralarında Amerikalı gönüllü savaşçıların da bulunduğu bir grup gönüllü savaşçının Rus ordusu tarafından saldırıya uğradığı anlar kısa süre içerisinde gündem oldu.

GERİLİM DOLU ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Ukrayna’ya giden ve aralarında eski Amerikan askerlerinin de bulunduğu gönüllü savaşçı grubu, Rus birlikleri tarafından pusuya düşürüldü. Savaşçıların bir eve sığındığı gerilim dolu o anlar gövde kamerası tarafından anbean kayıt altına alındı.

UKRAYNA GÖNÜLLÜ SAVAŞÇI ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski tarafından yapılan açıklamada Rus ordusuna karşı savaşacak gönüllü askerlerin ülkeye beklendiği duyurulmuştu. Zelenski’nin bu açıklamaları sonrası birçok ülkeden gönüllü askerler Ukrayna’ya gitmişti. Ukrayna Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada Ukrayna ordusuna katılacak olan paralı askerlerin 50 bin dolar maaş alacağı belirtilmişti.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*