Türk oyun şirketi global rakiplerini geride bıraktı

Gerçek dünyadaki olayları ve meslekleri deneyimlemek için tasarlanan simülasyon oyunları, mobilde ve bilgisayarlarda en çok tercih edilen oyun cinsleri ortasında yer aldı. veri.ai tarafından yayımlanan datalara nazaran 2021’de, 2020’ye kıyasla 1,4 puan artışla %10’a yakın büyüme gösteren simülasyon kategorisindeki toplam gelirlerin bu yılın sonunda 18,22 milyar dolara ulaşacağı varsayım edildi.

Türkiye merkezli bir oyun şirketi de bu yükselen oyun tipinin değerli paydaşları ortasında konumlandı.

Yerli oyun şirketi Zuuks Games’in Bus Simulator : Ultimate isimli oyunu, dünya genelinde 300 milyon indirme barajını aşarak şimdiye kadar dünyada en çok yüklenen simülasyon oyunu oldu.

YENİ SÜRÜMÜ YAYIMLANDI

Yakın vakitte güncellenen Bus Simulator : Ultimate, yeni versiyonuyla çok daha fazla detay içeriyor. Türkiye otogarlarının ince detaylarına kadar modellendiği oyun, yenilikçi ve kapsamlı kokpit dizaynlarıyla gerçekçi bir otobüs sürücülüğü tecrübesi sunuyor.

Oyuncular, otobüs şirketlerini kurarak otobüs işletmeciliğinin tüm süreçlerini deneyimleyebiliyor. Türkiye, Avrupa ülkeleri, ABD ve Brezilya üzere birçok ülkede farklı rotalara, gerçeğe yakın bir biçimde tasarlanan dinlenme tesislerine ve detaylı haritalara mesken sahipliği yapan Bus Simulator : Ultimate, çok oyunculu özelliğiyle cümbüşe diğer bir boyut da kazandırıyor.

300 milyon indirilmeye ulaşan Bus Simulator : Ultimate’ın sunduğu gerçekçi tecrübe ve itinayla tasarlanan detayları, oyunseverlerin nezdinde de kıymetli bir karşılık buluyor.

EN BÜYÜK RAKİBİ DE BİREBİR ŞİRKETİN OYUNU

Apple Appstore ve Google Play’de bir çok defa “Günün Oyunu” seçilen şehirlerarası otobüs simülasyonu oyunu Bus Simulator : Ultimate, rakiplerini geride bırakarak doruğa yerleşti. İkinci sırada ise yeniden Zuuks Games tarafından üretilen 220 milyondan fazla indirilmeye ulaşan Truck Simulator : Europe oyunu yer alıyor.

Zuuks Games’in yeni oyunu Truck Simulator : Ultimate ise 10 ay üzere kısa bir müddette 67 milyondan fazla indirildi, oyun kullanıcılara kamyon sürücülüğünün gerçeğe en yakın tecrübesini sunuyor.

Simülasyon oyunları sıralamasında önder olan Zuuks Games, 600 milyondan fazla kullanıcısı ve aylık 100 milyondan fazla faal oyuncusuyla başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinden taşınabilir oyunseverleri bir ortaya getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*