Tabibi ‘şok geçirmesi lazım’ dedi, devayı ateş etmekte buldular

Esenyurt’ta geçirdiği kaza sonrası hafıza kaybı yaşayan bayan için tabibinin “Şok geçirmesi lazım” demesi üzerine, akrabaları kurusıkı tabanca ile taarruz düzenledi. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. İmajların ortaya çıkması üzerine polis süreç başlattı.

Olay, dün sabah saatlerinde Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi’nde bulunan bir sokakta yaşandı. Servis aracının ardına saklanan biri, sokaktan geçen bayanlara kurusıkı tabanca ile ateş edip, kaçtı. Olayda baht yapıtı 2 bayan da yara almadı. Yaşananlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Öte yandan saldırganın kaçtığı ve 2 bayanın olay sonrası yürüyerek yollarına devam ettiği anlar bir işyerinin kamerası tarafından kaydedildi. İmgelerin toplumsal medyada ortaya çıkması üzerine polis takımları, çalışma başlattı.

ŞOK YAŞAMASI İÇİN ATEŞ ETMİŞLER

Olay yerinde yaptıkları incelemelerin akabinde polis takımları, saldırganı yakaladı. Sözü alınmak üzere saldırgan ile bir arada bayanın yakınları da polis merkezine götürüldü. Bayanın akrabaları verdikleri sözde, “Görüntülerdeki bayan, akrabamız. Bir kaza sonucu hafıza kaybı yaşadı. Hafıza kaybının geçmesi için hekimi ‘Şok geçirmesi lazım’ dedi. Biz de bu türlü bir şey planladık” diye konuştu. Öte yandan bayana ateş eden kişinin de, akrabası olduğu öğrenildi. Bayan ise akrabalarından şikayetçi olmadı.

“SİLAH SESLERİNİ DUYDUM”

Dükkanın da oturduğu sırada silah seslerini duyduğunu söyleyen Ramazan Özdoğan, “Sabah dükkanımı açtım. Silah seslerini duydum. Dükkan çıkıp, baktığımda hiçbir şey görmedim. Olayın neden olduğun bilmiyorum. Kurusıkı tabanca ile ateş edildiğini öğrendim” dedi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*