Sarıyer’de İETT sürücüsünün önünü kesip araca saldırdılar

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Zekeriyaköy’de, 5 Ağustos’ta 18.00 sıralarında, Hacıosman- Kısırkaya ortasında sefer yapan 152 numaralı İETT otobüsünün sürücüsü ile bir araba şoförü ortasında çıkan yol verme tartışması ortalığı karıştırdı.

Yaşanan kelamlı tartışmanın akabinde arabanın şoförü İETT otobüsünü takip etti. Sürücünün jandarma karakoluna hakikat sürdüğü İETT otobüsün önü 3 araçla kesildi.

DHA’nın haberine nazaran; araçlardan inen şahıslar otobüse yumruk ve tekmelerle saldırmaya başladı.

Şoför hücum sırasında kapıları açmadı. Otobüsteki yolcular ise kaygı dolu anlar yaşadı.

Uzun müddet kornaya bastı, jandarma takımları geldi

Uzun müddet kornaya basan sürücü, jandarma gruplarının bölgeye gelmesini sağladı. Gelen jandarma takımları olaya müdahale ederken, bölge sorumluluk alanı olduğu için süreç yapması için polis grubu çağırdı

. Gelen polis takımları saldırganları gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Otobüs sürücüsü İhsan Uzun, saldırganlardan şikayetçi oldu.

İstifa etti

4.5 yıldır İETT otobüsü sürücülüğü yapan İhsan Uzun, emsal akınları çok sık yaşadığı ve can güvenliği kalmadığını münasebet göstererek misyonundan istifa etti.

“Can güvenliğimi sağlamak için jandarmanın önünde durdum”

Yaşadıklarını anlatan İhsan Uzun, şu sözleri kullandı:

“Sarıyer Hacıosman Kısırkaya ortasında çalışan 152 nolu hatta misyonlu otobüs sürücüsüyüm. Olağan yolumda giderken bir araç önüme çıktı. Ben de kaza olmaması için frene bastım. Sonra 3 araç peşime takıldı. Ben de can güvenliğimi sağlamak için jandarmanın önünde durdum. Araçtan inip otobüsün sürücü tarafının camını yumruklamaya başladılar.

“Can güvenliğim olmadığı için işimi de bırakıyorum”

Kapı tarafına geçip yumrukladılar. Küfür ettiler. Jandarma olaya müdahale etti. Biz İETT işletme sürücüleri olarak can güvenliğimiz yok. Daha evvel de bu türlü durumlarla karşı karşıya kaldım. İETT’nin bu duruma tedbir alması gerekiyor. Arkadaşlarımızın can güvenliği yok. Ben evli ve iki çocuk babasıyım. Bu bahis sebebiyle can güvenliğim olmadığı için işimi de bırakıyorum. Can güvenliğimin olduğu bir işte çalışmak istiyorum. İETT işletme sürücüleri olarak kimse bize sahip çıkmıyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*