Sanatçı Aydın Aydın’dan 3500 rakımdaki Cilo Dağları’nda kar banyosu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi sonlarında yer alan Cilo Dağları’ndaki Sat Buzul Gölleri’nde düzenlenen Tabiat Sporları Şenliği renkli imgelere sahne oldu.

Festivale katılan türkücü Aydın Aydın da 3500 rakımlı Cilo Dağları’nda kuzu ile birlikte kar banyosu yaptı.

Bodrum, Marmaris, Çeşme’ye gitmeye gerek olmadığını, Hakkari’de temmuz ayında kar olduğunu söyleyen Aydın Aydın, “Ben hayvan dostuyum. Dünyada birinci sefer hayvanlarla düet yaptım. Bugün Sat Buzul Gölleri’ndeyiz. Valimiz ve Belediye Lider Vekilimiz İdris Akbıyık tarafından 4.’sü düzenlenen Tabiat Sporları Festivali’ne çok hoş bir ilgi var. Bugün beşerler Marmara, Ege ve Karadeniz’de yüzerken, biz de Hakkari’de kar banyosu ve karda bronzlaşıyoruz” dedi.

Daha sonra sahne alan Aydın Aydın, birbirinden hoş türküler seslendirdi. Yüzlerce kişi halaya katılarak adeta buzul dağlarını inletti. Sahneden inerek eline davulu alan Aydın Aydın, yüzlerce şahsa mükemmel bir konser verdi.

Festivale Hakkari Valisi ve Belediye Lider Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcıları Tevfik Kumbasar ve Mustafa Berat Kasımoğlu, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Kumandanı Tümgeneral Muammer Alper, kurum amirleri, yurt içinden ve yurt dışından vatandaşlar katıldı.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*