Meteoroloji’den serin hava uyarısı: 15 derece fark…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni haftaya dair yayınlanan hava durumu bilgilerine nazaran bu hafta hava süratle serinleyecek. Geçtiğimiz hafta sonu 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar gelecek hafta sonu 15 dereceye kadar inecek.

Eylül ayının son haftalarına girerken Meteoroloji’den serin hava uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bilgilerine nazaran bugünden itibaren düşüşe geçecek sıcaklıklar adım adım sonbahar kıymetlerine ulaşacak. İstanbul’da geçtiğimiz hafta sonu 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar haftanın ilerleyen günlerinde yarı yarıya düşecek. Hafta boyunca mahallî sağanaklar tesirli olacak.

YEREL SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; Ülkemizin kuzey ve iç kısımlarının kesimli, yer yer çok bulutlu; (Karabük merkez hariç) Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeyi ve Orta Toroslar etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*