Mark Zuckerberg, alay konusu olan avatarını değiştirdi

Metaverse’in en büyük destekçilerinden biri olan Mark Zuckerberg, yeni avatarıyla gündemde. Daha önceki avatarı çocukça bulunan Zuckerberg, sosyal medyada alay konusu olmuştu. Ancak Meta CEO’su daha gerçekçi bir avatara geçiş yaptığını açıkladı.

Mark Zuckerberg’ın yeni avatarı nasıl görünüyor?

Mark Zuckerberg, bu hafta Meta’nın Horizon Worlds çalışmasından bir görsel paylaştı. “İnsanların sürükleyici dünyalar keşfetmesini ve inşa etmesini dört gözle beklediğini” söyleyen Meta CEO’sunun bu paylaşımı ise büyük tepki çekti.

Meta, Horizon Worlds’ün Fransa ve İspanya’daki lansmanını kutladı. Lansman için Zuckerberg’i tasvir eden bir avatar oluşturan şirket, bu avatarın oldukça “basit ve çocuksu” göründüğü iddiasıyla karşı karşıya kaldı. Bu görsel ayrıca metaverse’i bekleyen birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Mark Zuckerberg ise sanal görünümüyle sosyal medyada alay konusu oldu. Son paylaşımında, bu avatarın aceleyle hazırlandığını söyledi ve yeni sanal karakterini paylaşmayı da ihmal etmedi.

Mark Zuckerberg, Horizon ve metaverse grafiklerine yönelik büyük güncellemeler çok yakında olduğu müjdesini verdi. “Bu hafta başında paylaştığım fotoğrafın oldukça basit olduğunu biliyorum, lansmanı kutlamak için çok hızlı bir şekilde yapıldı” dedi.

View this post on Instagram

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Meta geçtiğimiz yıl metaverse evrenine 10 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. CEO’nun son paylaşımında da Horizon’daki grafiklerin “çok hızlı bir şekilde” geliştiğine dikkat çekti.

Peki siz Mark Zuckerberg avatarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*