Komşulara ‘Nakliyeciyiz’ deyip 3 katlı meskeni 6 günde soydular

Yıldırım ilçesi Davutkadı Mahallesi Aralık Sokak’ta 27 Ağustos günü Ünal Altınçekiç’in, 3 katlı konutuna giren biri bayan, 5 kişi, 6 gün boyunca gelip, modül kesim 300 bin TL’ye yakın para, mücevher ve kıymetli eşyalar ile kıyafetler, iç çamaşırları ve besin materyallerini çaldı.

Kendilerini komşulara nakliyeci olarak tanıtıp, ailenin taşındığını söyleyen şüpheliler, kalan eşyaları ise daha sonra gelip almak üzere poşetlere koyup binanın merdivenlerine bıraktı.

Ailesiyle birlikte Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi’ndeki yazlığında bulunan Ünal Altınçekiç, 2 Eylül günü meskene döndüğünde hırsızlık olayını fark edip, polise haber verdi. Altınçekiç, meskeninin etrafına alarm ve kamera taktırdı. Bir gün sonra geri dönen şüpheliler, alarm çalınca kaçtı.

Polis hırsızlık olayıyla ilgili çalışmalarını sürerken Altınçekiç de kendi imkanlarıyla hırsızların peşine düştü. Altınçekiç, eşine ilişkin cep telefonunun ikinci el eşya satan bir internet sitesinde gördü. Müşteri üzere davranarak satıcı ile bağlantıya geçen Altınçekiç, pazarlık ettiği şüpheliyle anlaştı.

Telefonu almak için 2 sivil polisle buluşma noktasına giden Ünal Altınçekiç, kuşkulu E.D.’yi (17) suçüstü yakalattı. Şüphelinin meskeninde yapılan aramada ise Altınçekiç’in konutundan çalınan dizüstü bilgisayar bulundu.

‘HIRSIZIN ARSIZINA DENK GELDİK’

Ünal Altınçekiç, 2 Eylül sabahı havalandırmak için konutuna geldiğinde tüm eşyaların dağıtıldığını belirterek “Hırsızlık olduğunu birinci başta anlamadım. Duvarda televizyonu göremeyince meskene hırsız girdiğini anladım. Hırsızın arsızına denk geldik. 3 katlı binanın her katını dağıtmışlar, her şeyi kırıp dökmüşler. Lakin hırsız bir defa gelmemiş, her gün gelmiş gitmiş. Her geldiğinde meskende eşya poşetleri vardı, onları bulmuşlar. Giderken sonraki gün götüreceği eşyaları da merdivene hazırlamışlar” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*