Kansere Karşı Koruyor Bedeni 20 Yaş Gençleştiriyor! Her Gün Bir Tutam Tüketin Yararını Görünce İnanamayacaksınız

Hem yemeklerde hem de salatalarda kullanılan kişnişin, yararları saymakla bitmiyor. İçeriğinde bulundurduğu vitaminlerle metabolizmayı hızlandıran bu bitki, tüm bedeninizi yine canlandıracak. Fakat kişnişi tüketmenin püf noktaları bulunmakta. İşte bedeninizi 20 yaş gençleştirecek, gücünüze güç katacak kişnişin yararları…

KALP HASTALIKLARINA KARŞI SAVAŞIYOR

Dünya genelinde birden fazla mevt nedeni kalp hastalıkları yüzünden gerçekleşir. Fakat kişniş içeriğinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle LDL (kötü) kolesterolü düşürürken HDL (iyi) kolesterolü yükselterek kalp hastalıklarıyla savaşır. Birebir vakitte idrar söktürücü olarak da kullanılan kişniş, yüksek tansiyon oranlarını düşürerek bedenimizi istikrarlar.

KALBİ KORUR RİSK FAKTÖRLERİNİ AZALTIR

Kalp hastalıklarını tetikleyen en büyük faktörler ise yüksek kolesterol ve yüksek tansiyondur. Bu bitki engelleyici özelliği sayesinde kalbinizi korur ve risk faktörlerini ortadan kaldırır.

VÜDUNUZU GENÇLEŞTİRİR

Aynı vakitte en uygun antioksidan kaynaklarından biri olan kişniş, yaşlanma sürecini yavaşlatır ve bedeninizin daha genç görünmesini sağlar. Bu bitki, hücre hasarına neden olan özgür radikalleri temizleyerek yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini yavaşlatmayı sağlar.

Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda kişnişin cildi güneşin ziyanlı ışınlarından koruduğu ve yaşlanmayı geciktiren özelliğe sahip olduğunu tespit etti.

SİNİR VE GERİLİMİ ALIYOR

Genelde sinirlendiğimiz yahut gerilimli olduğumuz vakit çay ve meditasyona başvururuz. Lakin uzmanlar bir prosedür daha keşfetti, kişniş! Anksiyete semptomlarını azaltmaya yardımcı olarak sakinleştirici bir tesire sahip olan kişnik, doğal bir anti-anksiyolitik.

KANSER RİSKİNİ SIFIRA İNDİRİYOR

Kişniş tohumları ile pişirilen köftelerde daha düşük heterosiklik amin (HCA) düzeylerine sahip olduğu gösterilmiştir. Olağan koşullarda etler, yüksek sıcaklıklarda pişirildiğinde HCA’ların oluşmasına neden olur. Kanser oluşumuyla bağlı olan bu riskleri ortadan kaldırmak için kişniş kullanılabilir.

DİYABETE KARŞI KORUYUCUDUR

British Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırma, kişnişin kandaki şeker oranını düşüren ve insülin gibisi bir aktiviteye sahip olduğu görülen bir enzimi uyardığını tespit etti.

Uzmanlar, kişnişin kan şekerini düşürmek üzerindeki o kadar güzel bir tesiri var ki, kan şekeri düşüren ilaç kullananlar ve kan şekeri düşük olan bireylerin, birebir anda kişniş tüketmemeleri konusunda uyarıyorlar. Kesinlikle günde bir avuç tüketin ve yararını görün…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*