İş dünyasının duayen ismi Uğur Terzioğlu hayatını kaybetti

Muğla’nın Milas ilçesinin yetiştirdiği milletlerarası seviyede en ünlü işadamlarından, Amerikan Türk İş Geliştirme Kurulu (ATBD Council) Kurucusu ve Onursal Lideri Uğur Terzioğlu tedavi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Terzioğlu’nun cenazesi Salı günü (14 Haziran 2022) Muğla Milas Kurşunlu Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Milas’taki aile mezarlığında toprağa verilecek.

20 Ekim 1933’te Milas’ta doğan Uğur Terzioğlu, birinci olarak aile şirketi Terzizade Fabrikaları İdare Şurası’nda iş hayatına atıldı. Daha sonra İtalya’ya giden Terzioğlu, orada Filmcentre isimli şirketi kurdu. Bolu Tüneli’ni inşa eden İtalyan Astaldi S.P.A’ın Genel Koordinatörlüğü misyonunu üstlenen Terzioğlu, Taba Amcham İdare Heyeti Başkanlığı misyonunu de yürüttü.

Kanada Ticaret Odası (Yönetim Konseyi Üyesi), TESEV (Kurucu Üye), Ankara Trafik Vakfı (Kurucu Üye), İtalyan Ticaret Odası (Üye), Darüşşafaka Yüksek Müşavere Konseyi üyesi, Democracy Council of California Türkiye Temsilcisi, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Terzioğlu, bilhassa Türk Amerikan bağlantılarının geliştirilmesinde büyük rol oynadı. İngilizce ve İtalyanca bilen Uğur Terzioğlu, birçok mükafatın de sahibiydi. Fransız Cumhurbaşkanlığı Şövalyelik Nişanı, MPEA (US) Certificate Of Merit Mükafatı, İtalyan Cumhurbaşkanlığı Şövalyelik Nişanı bunlardan birinci akla gelenler olarak yer alıyor.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*