İngiliz gazetecinin cesedi Amazon ormanlarında bulundu

57 yaşındaki gazeteci Phillips ve 41 yaşındaki uzman Pereira’nın kaybolduğu birinci olarak 5 Haziran’da bildirilmişti. Bu haftanın başlarında, bir kuşkulu cesetleri gömdüğünü itiraf etti.

Şüphelinin isminin daha sonra Amarildo da Costa de Oliveira olduğu anlaşıldı. Polis, memurları cesetlerin gömüldüğü yere götürmeden evvel her iki adamın nasıl öldürüldüğünü detaylı olarak açıkladığını söyledi.

KARDEŞİ TUTUKLANDI

BBC’de yer alan habere nazaran, şüphelinin kardeşi Oseney da Costa de Oliveira da cinayetlerle kontaklı olduğu kuşkusuyla tutuklandı. Fakat Oseney, cinayetle ilgisi olduğuna dair tezleri reddediyor.

Şüphelinin itirafının akabinde Dom Phillips’in ailesi “kederli” olduğunu söyledi. Radio 4’ün Today programında konuşan Phillips’in kız kardeşi Sian Phillips, ailesinin risklerin farkında olduğunu, fakat erkek kardeşinin kelam konusu riskleri bir dereceye önemsemediğini söyledi.


Bruno Pereira

“GAZETECİLİKTE ÖNCÜ BİR IŞIK OLDU”

“Gazetecilikte öncü bir ışık olduğunu düşünüyorum, global bir sorun olan bir alana ışık tutuyordu” diyen Sian, erkek kardeşinin Amazon’da yaşayan yerli halkın kıssalarını anlatmak istediğini de kelamlarına ekledi.

Sian’ın eşi Paul Sherwood, Phillips ailesinin cinayetin “yasadışı balıkçılığa karışan” şahıslar tarafından işlendiğinden neredeyse emin olduğunu, lakin bilmek istedikleri şeyin tek başlarına mı yoksa “diğer güçlü insanların” teşvikiyle mi hareket ettikleri olduğunu söyledi.

Sherwood, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize hatanın bölgede yasadışı balıkçılıkla temaslı olduğunu söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*