Görenler şaşkına dönmüştü! Üç metrekarelik yağmurun sırrı çözüldü

Ordu’nun Ünye ilçesinde geçtiğimiz akşam 3 metrekarelik alanda tesirli olan sağanak manzaraları vatandaşları şaşırttı. Küçük alanda tesirli olduğu düşünülen sağanak yağışın, patlayan su deposundan kaynaklandığı öğrenildi.

Şaşırtan olay, öncesi akşam saatlerinde, Ünye ilçesinde bağlı Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinde meydana geldi. Akşam saatlerinde cadde üzerinde yaklaşık 3 metrekarelik alana yağış düştüğünü zanneden vatandaşlar şaşkına döndü. Cep telefonu kameraları ile o anları kaydeden vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Olayın, küçük bir alanda sağanak yağış olduğu sanılırken, gerçeğin ise burada bulunan bir diş merkezinin çatı katında bulunan su deposundan kaynaklandığı öğrenildi. Özel bir diş hastanesinin çatı katında bulunan su deposunda arıza kaynaklı kaçak olduğu, buradan sızan suyun vatandaşlar tarafından küçük alanda sağanak yağış olarak algılandığı belirtildi.

“SU BORUSU PATLAYINCA YAĞMUR YAĞIYOR SANILDI”

Buradaki diş hastanesinde çalışan Zeynep Büşra Özbaş, “Bizim çatı katındaki su borusu patlamış ve yağmur üzere yağdığı için beşerler ve biz olayı anlayamadık. Biz birinci olarak yağmur yağıyor diye düşündük, olayı sonrasında
çözdük. Olay bu formda çok farklı noktalara gitti. Toplumsal medyada gündem oldu. Burada bulunan şahıslara vana patladığını iletmişler lakin toplumsal medyada imaj farklı yayılmış” dedi.

“İNSANLAR HİKMET ZANNETTİ”

Diş hastanesinde misyonlu Merve Karayalman Aydın ise, “İnsanlar burada yağmur yağdığına inanmışlar. Akşamdan bizim de haberimiz yoktu, sabah geldiğimizde öğrendik. Beşerler o biçimde yağış görünce hikmet sanmışlar lakin durum arızadan ibaret. Olayın bu dereceye geldiğini toplumsal medyada görünce anladık ve şaşırdık. (İHA)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*