Galatasaray’da Okan Buruk’un sıkıntısı ‘yerli’

Yıldız transferlerin akabinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk yerli kuralına tahlil arıyor. Emre Akbaba’yı kesip 10 numaraya Mertens’i koyacak Okan Buruk, savunma planında da değerli değişiklikliklere gidecek.

Evinde Giresunspor’a mağlup olarak büyük bir şok yaşayan Galatasaray’da, birinci 11’de en az 3 yerli oyuncu oynatma kuralı teknik heyeti meşakkate sokuyor.

Mertens ve Torreira üzere yıldız transferlerine yeni stoperle devam etmek isteyen sarı-kırmızılılarda Teknik Yönetici Okan Buruk 11’ini kurmaya çalışıyor. Genç çalıştırıcının, 10 numarada Emre Akbaba’nın yerine Dries Mertens’i oynatmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AANHOLT’A KESİK

Giresunspor maçında gole neden olan kusur sonrası Abdülkerim’in yerine de yabancı stoper transferi isteyen Okan Buruk, 3 yerli kuralı için farklı planlar hazırlıyor. Kerem ve Yunus’un yeri garanti gözükürken birinci planda sol bekte Van Aanholt’un kesilip Kazımcan’ın 11’e dahil  edilmesi düşünülüyor. Buruk, son maçta Mertens’i oyuna alabilmek için 19 yaşındaki genç oyuncuyu Aanholt’la değiştirip birinci sinyali vermişti.

HEDEFİ BULAMADI

Buruk’un yerli kuralı için birinci olarak Aanholt’u kesmesinin nedeni ise son maçtaki performansı olarak gösteriliyor. Hollandalı deneyimli sol bek, Giresun maçında isabetli orta yapamadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*