Fatih Erbakan: 6’lı masadan gelen çatırtılar her yerden duyuluyor

Erbakan, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen partisinin 2. Olağan Kongresi’nde, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Partisinin üye ve iştiraklerle süratle büyüdüğünü anlatan Erbakan, iktidar yürüyüşlerinin istikrarlı biçimde devam ettiğini söyledi.

Muhalefet partileri tarafından kurulan 6’lı masayı eleştiren Erbakan, “Her partinin kendi tarafına çekmeye çalıştığı masadan gelen çatırtılar Türkiye’nin her bir tarafından duyuluyor. Milletimiz esasen az olan ümidini bu 6’lı masadan her geçen gün biraz daha kaybediyor.” sözlerini kullandı.

Millet için bu masanın ümit olmaktan çıktığını aktaran Erbakan, masadakilerin ülkenin hangi sorununu nasıl çözeceklerine ait projelendirilmiş bir çalışmasının bulunmadığını lisana getirdi.

Erbakan, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik buhrandan nasıl kurtulacağımıza dair bir paketleri ortada yok. Kaynağı nereden bulacaksın da millete vereceksin. Bizim birinci işimiz ulusal kaynak açıklamalarımızı yazmak oldu. Güçlendirilmiş parlamenter, güçlendirilmiş parlamenter, sabah akşam bunu tekrar ediyorlar. Sokakta ekmek sıkıntısına düşmüş vatandaşın bu güçlendirilmiş parlamenter söylemi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Bu türlü bir noktada bir tarafta iktidar bir tarafta 6’lı masa bir tarafta HDP. Aziz 85 milyon vatandaşımız önüne konulan bu tabloyu ve bu tablonun aktörlerini kabul etmiyor, reddediyor. Milletimiz bu tablonun aktörlerini değil Tekrar Refah Partisi’ni seçiyor ve Türkiye’nin üye sayısını en fazla artıran partisi yapıyor. “

Kongrede, İsmail Yavuz tekrar vilayet başkanlığına seçildi.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*