Evlat nöbetindeki baba: HDP ve PKK’dan korkmayın

Diyarbakır’da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlattı. 291 ailenin dönüşümlü olarak 995 gündür sürdürdüğü eylemde, şu ana kadar 35 aile çocuğuna kavuştu.

7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için eylem yapan Süleyman Aydın, 995 gündür evlat mücadelesi verdiğini ve çocuğunun 15 yaşındayken HDP tarafından dağa kaçırıldığını söyledi.

Aydın, “12 aydır kepenk kapatıp gittiler. Ben çocuğumu HDP’den istiyorum. Benim evladımı niye dağa gönderiyorlar? Acılı bir baba olarak çocukları kaçırılan tüm anne- babalara sesleniyorum; HDP’den ve PKK’dan korkmayın. Gelin hep birlikte bize destek verin. Bu vatan hainlerinden evlatlarımızı isteyelim. Burada haklı olan evlatlarımızı istiyoruz. 1000’inci günde Türkiye nöbette olacak. Başta şehit anne ve babaları olmak üzere herkesi davet ediyoruz. Teröre artık ‘dur’ diyelim. PKK’ya katılım sıfıra indi. HDP ve PKK bundan rahatsızlık duyuyor” diye konuştu.

ANNE MUTLU’DAN HDP’YE TEPKİ

8 yıl önce 17 yaşında Bursa’dan kaçırılarak dağa kaçırılan Şeyma Ceylan Tekin’in annesi Türkan Mutlu da, kızına dönmesi çağrısında bulundu.

995 gündür HDP’nin kapısında oturduklarını hatırlatan anne Türkan Mutlu da, hakları olan evlatlarını istediklerini ifade etti. 11 keredir 20 saatlik yolu çekip Diyarbakır’a gelip evlat nöbetini sürdürdüğünü anımsatan Mutlu, “Nasıl pes edeceğim. Ceylanımdan bir haber almayıncaya kadar pes etmeyeceğim. Ceylan gibilere, bütün çocuklara, zor şartlarda o mağaralarda, dağlarda, taşlarda kalan bütün çocuklara sesleniyorum. Gelsinler, orada o gençlerin ömürleri çürüdü. 17 yaşında götürüldü, 8 yıldır o mağaralarda, dağlarda, taşlarda ömrü gitti. Ceylanımın özgürlüğü, ömrü, hayatı, geleceği, yaşamı, bütün ceylanların geleceği ellerinden alındı. HDP, artık Ceylanım ve Ceylan gibiler in üzerinden elini çeksin. Bizim çocuklarımızı göndersinler. 8 senedir evlat acısı çekiyorum. Benim evladımı bana versinler, kendi çocuklarını göndersinler. Onların önünde, zihinlerinde ir davaları varsa bizim çocuklarımızı göndersinler. Benim ceylanımı bana versinler, kendi çocuklarını göndersinler. Ceylanımın elinden Amerikan, İsrail silahını alsınlar. Kendi çocuklarını göndersinler, kendi çocuklarına Amerika silahı versinler” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*