Erdoğan’dan müjde: Barbaros Hayrettin Paşa Camii yakında açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, onarımı tamamlanan Üsküdar Ayazma Camii’nin açılışında konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Biraz evvel Cuma namazını beraberce eda ettiğimiz 261 yıllık Ayazma Camii’mizin onarımının ülkemiz ve alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mimarisiyle, yeriyle, pek çok özelliğiyle kentimize paha katan caminin banisi Sultan 3. Mustafa’dan bugüne kadar bu yapıtın yaşatılmasına emek veren herkesi rahmetle yad ediyorum. 

“HER CAMİMİZİ BİRER MANEVİ MUHAFIZ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Rabbimiz Tevbe müddetinde şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini lakin Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah’tan diğerinden korkmayan kimseler imar eder.” Ayazma Camii’nde bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da günde beş vakit okunacak ezanların, kılınacak namazların, edilecek duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Her camimizi ülkemiz ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz. Ayasofya’yı tekrar ibadete açarak fethin ve onun muzaffer kumandanı Fatih’in emanetine sahip çıkmıştık. Son periyotta İstanbul’un dört bir yanında inşa ettiğimiz mescitlerle ecdadın bu toprağa kazıdığı mühürleri çeşitlendirdik, çoğalttık, yaygınlaştırdık.

Ayazma Camii’nin onarımını tamamlayıp tekrar ibadete açarak bir vazifeyi daha yerine getirmiş olmanın gönül huzuru içindeyiz. Burada yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum. 

MÜJDELİ HABER

İnşallah yakında da Barbaros Hayrettin Paşa Camii’ni açacağız. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*