‘Dobo Metin’ cinayeti çözüldü! Corona, kalaşnikof, ambulans…

Karşıyaka amigolarından Dobo Metin cinayetinde katil zanlıları yakalandı. 14 kişinin gözaltına alındığı soruşturmada dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.

İzmir’de Karşıyaka Spor Kulübü’nün amigolarından ‘Dobo Metin’ lakaplı Metin Arslan ve Mehmet Ali Oğuz, 5 Haziran’da bulundukları arabanın içinde akına uğradı. Arslan hayatını kaybetti, Oğuz ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili 14 kuşkulu gözaltına alındı. Saldırıyı M.D. ve A.Y. isimli şahısların gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

CORONA HASTASI NUMARASI YAPTILAR

Alacak-verecek tartışması yüzünden Dobo Metin ile ortalarında hasımlık bulunan M.D. ve A.Y., aracı takip ederek saldırıyı gerçekleştirdi. F.A. ve E.A. isimli şahıslar ise M.D. ve A.Y.’yi çalıntı araçla alarak olay yerinden uzaklaştırdı.

M.D. ve A.Y.’nin kaçmalarına ise İstanbul’da yaşayan acil tıp teknisyenleri U.Ç., A.Ç. ve B.Ö. yardımcı oldu. Özel ambulans sürücüsü olarak çalışan şahıslar, evvel Karşıyaka’da saklanan ve sonra Manisa’ya geçen M.D. ve A.Y.’yi alarak hareket etti.

YURT DIŞINA KAÇACAKLARDI

Şahısların ambulansla Covid hastası taşıyor numarası yaptığı ve saldırıyı gerçekleştirenlerin bu sayede kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Yurt dışına kaçma planı yaptığı düşünülen M.D., A.Y. ve onlara yardım eden şahıslar, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde kıskıvrak yakalandı.

Özel ambulansı H.Y. isimli şahsın ayarladığı, şahısları Manisa’ya götüren çalıntı aracı çalan ve şahıslara teslim eden kişinin de diğer bir kabahatten cezaevinde olan Ş.A. olduğu anlaşıldı.

KALAŞNİKOF DAĞDA GÖMÜLÜ BULUNDU

Emniyet takımlarının ağır çalışması sonucunda kamera kayıtları saniye saniye incelendi. Olayda kullanılan kalaşnikof, dağda gömülü halde bulundu. Silahlar ise Çiğli ilçesinde ele geçirildi.

Yener Edis

BERBER CİNAYETİNİN FAİLİ

Saldırı anı kameralara da yansırken, hücumdan bir gün sonra meydana gelen berber cinayetinin de atak ile ilişkili olduğu ortaya çıktı. Karşıyaka ilçesinde düzenlenen silahlı akında berberlik yapan Yener Edis hayatını kaybetmiş, çaycılık yapan O.T. yaralanmıştı. Dobo Metin’in arkadaşı olan Yener Edis’i, M.D.’nin öldürdüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili gözaltına alınan 14 şahıstan 4’ü özgür bırakıldı. Bir kişinin cezaevinde olduğu 10 şüpheliden 9’u ise adliyeye sevk edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*