Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

NATO toplantısının akabinde Türkiye’ye dönüş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının akabinde basın mensuplarına gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO’YA ÜYELİĞİ

Son NATO tepesi nitekim ülkemizin bilhassa terörle çaba, bunun yanında başka NATO ülkeleri ile olan birlikteliği ve son olarak önümüze getirilen İsveç, Finlandiya üyeliği konusu, bunu kimileri üyelik olarak tabir ediyorlar ancak bu bir davet sürecidir. Bizler bu davete şu anda evet demiş olduk. Bu davetin birtakım koşulları var. Bu koşullarımızı da kontratımızın içine yerleştirdik. Bu kontrat ile birlikte de 4’lü görüşme gerçekleştirdik. Bir gün evvel de misyonlu arkadaşlar bu çalışmayı yaptılar.

YUNANİSTAN İLE YAŞANAN SORUNLAR

Yunanistan’la savaş yapalım üzere bir kaygımız yok. Verdikleri kelamda durmuyorlar. Hava alanımızı 147 kez ihlal ettiler. Bunu yaparsanız hava kuvvetlerimiz de gerekli karşılığı verir. Bunu yapmazsak vatandaşlarımız ‘Bizim silahlı kuvvetlerimiz nerede’ demez mi? Miçotakis yalnızca hakkı teslim etmiştir diyeyim. Bizi barıştırmak için çok çaba sarfettiler fakat şu an bu türlü bir şey düşünmüyoruz, gelecekte ne olur bakarız dedik.

Ayrıntılar geliyor…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*