CHP’li 39 ilçe liderinden ortak açıklama: Kaftancıoğlu liderimizdir

İstanbul’daki 39 CHP ilçe lideri, hakkındaki mahpus cezaları onandığı gerekçesiyle CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun parti üyeliğinin düşürülmesine reaksiyon gösterdi.

‘HUKUKSUZLUĞUN SON ÖRNEĞİ’

39 ilçe lideri ortak açıklamada şu tabirleri kullandı: “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İstanbul Vilayet Liderimiz Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun üyeliğinin düşürülmesi tarafındaki bildirimi, Türkiye’nin içinde bulunduğu haksızlık ve hukuksuzlukların geldiği noktanın son örneğidir.”

‘HUKUSUZ SÜRECİN SORUMLUSU ERDOĞAN’

Canan Kaftancıoğlu’nun yargı sürecinde kozmik hukuk normlarına uyulmadığı kaydedilen açıklamada, “Tüm vatandaşlarımız bilmektedir ki, bu hukuksuz sürecin temel sorumlusu AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyaseti kendi mağduriyeti üzerinden inşa eden Recep Tayyip Erdoğan bilmeli ve anlamalıdır ki, Cumhuriyet Halk Partililer savaş meydanlarında kurulmuş bir partinin mensubudur. Üyelikleri bir inanç, yürek ve emek işidir; sade bir üyelik kaydına indirgenemez” tabirleri kullanıldı.

‘HUKUKSUZLUKLARIN TAHLİLİ İÇİN BİZ VARIZ’

Karara rağmen Canan Kaftancıoğlu’nu vilayet lideri olarak gördüklerini vurgulayan ilçe liderlerinin açıklaması şöyle devam etti: “Canan Kaftancıoğlu, yaratılmış ve tarafımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun, partimizin İstanbul Vilayet Başkanı’dır. İstanbul’un nefes almasına, İstanbulluların geleceğe umutla bakmasına neden olan siyasi performansının, kimilerinin korkusu olması olağandır. Fakat dehşetin ecele yararı yoktur. İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında iktidarlarını kaybeden, ülkenin soyulmasına, talan edilmesine, haksızlık ve hukuksuzluklarla insanlarımızın umudunun çalınmasına neden olanların korkusu olmaya devam edecektir. Türkiye bu iktidara mahkûm değildir! Ülkenin gerçek sıkıntıları olan yoksulluk, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık ve hukuksuzlukların tahlili için biz varız. Ülkenin geleceğinden telaşlı gençlerimiz, her gün hayat alanı daraltılan bayanlarımız, emeği sömürülerek açlığa mahkûm edilen işçilerimiz, insanca bir hayat için çalışacak bir iş bulamayan işsizlerimiz, yoksulluğa mahkûm emeklilerimiz; memnun, huzurlu, refah içinde bir ülke için bize katılın.”

‘HALKIMIZ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDEĞİZ’

Açıklamada son olarak şu tabirlere yer verildi: “İstanbul’un 39 ilçe lideri olarak buradan söylüyoruz ki; İstanbul Vilayet Liderimiz Canan Kaftancıoğlu’nun önderliğinde, İstanbul’un her sokağında, her köşesinde, her yerinde, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Hali hazırda başlatmış olduğumuz hane ziyaretleri ile halkımız ile buluşmaya devam edeceğiz. Genel Liderimizin daveti ile bize katılan üyelerimizin sayısını arttırmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği maksada hakikat azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Geliyor gelmekte olan!” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*