Bülent Arınç’ın yeğeni siyasete girdi: İşte katıldığı parti

AKP kurucularından olan ve daha sonra başka AKP kurucuları ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ortası açılan Bülent Arınç’ın yeğeni Ezgi Akgun Biber, Demokrat Parti’ye katıldığını ve siyasete atıldığını duyurdu.

Biber, toplumsal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı “Güzel ülkemin her köşesinden yükselen adalet çığlıklarına daha fazla duyarsız kalmamak ismine bugün prestiji ile daha özgür siyaset yapabileceğime ve duyulmak istenenleri değil de, gerçekleri özgürce konuşabileceğime inandığım Demokrat Parti’ye katıldım. Yeter! Kelam milletindir!” açıklamayla dikkat çekti.

ARINÇ, “KRAL ÇIPLAK DEMENİN VAKTİDİR” DEMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya katılan Bülent Arınç, AKP’li milletvekillerinin toplantıya iştirak göstermemesini sert bir lisanla eleştirmişti.

Vekillerin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile tıpkı ortamda görülmekten korktuğunu söyleyen Arınç, “Ben bu türlü bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen beşerler hiçbir şeyden korkmaz” diye konuştu.

“Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” sözlerini kullanan Arınç, dikkat çeken şu açıklamayı yapmıştı:

“Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. O sırada da kimi ufak tefek şeyler konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın hoşluğundan, suyun berraklığından bahsetmek kâfi değil. Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir, ‘kral çıplak’ demenin vaktidir”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*