Bu elektrikli otomobil yok satar: Karşınızda Geometry G2!

Araç küçük görünmesine rağmen bir elektrikli arabadan beklenilen her şeye sahip. Sadece 3 metre uzunluğa sahip olan Geometry G2, 1.5 metre genişliğinde ve sadece 715 kilogram ağırlığında. Böyle bir otomobili kullanan sürücüler, herhalde fazla hız yapmak istemeyecektir. Zira bu, oldukça tehlikeli olabilirdi. Otomobil de zaten bundan sebep çok yüksek bir beygir kapasitesi ile gelmiyor. Üretici firma kullanıcılara 27 ve 41 beygir üreten iki farklı motor seçeneği sunarken 13 inç büyüklüğünde olan jant ve lastik ebatları sunuyor.

Bu elektrikli otomobil yok satar: Karşınızda Geometry G2!

Otomobilde Geely markasının logosunu aracın hemen her kısmında görmek mümkün. 4 koltuğa sahip olan söz konusu modelin ekranı ise minimal tasarım yapısından dolayı yolcu kısmında yer alıyor. Renk seçenekleri söz konusu olduğunda, müşteriler beyazı seçebilir. Otomobil üretimini basitleştirmenin bir yolu da bu. Ayrıca aracın ön kısmı için mor, turuncu ve somon pembesi gibi renkli vurgular mevcut.

Şarj portu akıllıca bir şekilde ön taraftaki araç logosunun arkasında yer alıyor, bu da herhangi bir yerde şarj etmeyi süper kolay hale getiriyor. Bu her ne kadar ergonomik gibi dursa da diğer üreticilerin çoğu şimdilik şarj portunu yan tarafa koymayı uygun buluyor.

Geometry G2, Kasım ayında Guangzhou Auto Show’da resmi olarak lanse edildikten sonra bu yılın sonlarına doğru pazara sunulmuş olacak. Kim bilir, belki ilerleyen yıllarda elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla beraber bu otomobili de Türkiye’de görebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*