Bitcoin Diplerini Öngören Analist, Bu Altcoinleri Sattı!

İsabetli Bitcoin tahminleriyle ünlenen kripto analisti DonAlt, son günlerdeki durgunluğun ardından portföyünü ciddi ölçüde küçültüyor.

DonAlt, Bitcoin ve altcoin pozisyonlarını aniden kapatmaya başladı

Kripto analisti yeni bir raporda piyasa genelindeki düşük volatiliteye dikkat çekti. Bunun fiyat açısından baskılayıcı olduğunu, bu nedenle portföyünü ciddi ölçüde küçülttüğünü bildirdi. En son Youtube videosunda DonAlt, BTC fiyatındaki son düşüşü bir ‘piyasadan çıkma sinyali’ olarak yorumluyor.

BTC fiyatı hafta içinde 28.500 dolardan yaklaşık 27.000 dolara keskin bir düzeltme gördü. Kripto analisti, bu hareketin BTC’de yükseliş olması için herhangi bir neden vermediğini söylüyor.

Videonun BTC kısmında, “Piyasa genelinde risklerimi biraz azalttım. Bu da temelde Bitcoin için hafif bir kayıp aldığım, Litecoin için büyük bir kazanç elde ettiğim ve XRP için de oldukça büyük bir kazanç elde ettiğim anlamına geliyor. Hâlâ biraz içerideyim. Ancak sadece bir gerçeğe dayanarak riski önemli ölçüde azalttım. Oda, artık Bitcoin’de olmak için iyi bir teknik nedenimin olamaması ”

İsabetli analist, rallinin artık sona erdiğini söylüyor

DonAlt’ın çekilme kararı Litecoin (LTC) ve XRP’daki pozisyonlarının karda olmasına rağmen geldi. Kripto analist, Bitcoin’in zayıflamasını altcoin piyasasına yayılacak bir düşüş işareti olarak görüyor. Ayrıca, son kazanımların kısa ömürlü olduğuna yer verdi. Şimdi risk almak yerine kenarda beklemeyi tercih ediyor:

Gösterinin başında da söylediğim gibi altcoinlerde avantajım var, bu beni her seferinde geriyor. Bitcoin’de teknik olarak yanıldığımda, ancak yine de altcoin’lerden para kazanıyorum, bu da beni korkutuyor çünkü genellikle altcoin’ler bir mitingin sonunda iyi iş çıkarıyor ya da daha iyi gibi.

Ayrıca, borsa önemli ölçüde güç gösterse de, Bitcoin’in son birkaç hafta içinde çoğunlukla yatay işlem gördüğünün altını çiziyor. Gerçekçi olalım: S&P geçen hafta harikalar yarattı. Çok fazla gücümüz oldu ve bu sadece Bitcoin’e akmadı. Bunların hepsi beni ilgisiz bıraktı.

DonAlt, son altcoin kazançlarının tamamını geri vermektense kenarda kalmayı tercih edeceğini söylüyor.

Raporlar, yatırımcılarında çekimser tarafa geçtiğini gösteriyor

Glassnode Alert’ten alınan son veriler, 10.000’den fazla ETH tutan Ethereum kohortlarında endişe verici bir eğilim olduğunu ortaya koydu. Glassnode’daki grafik, Nisan ayından bu yana kademeli bir düşüş gösterdi ve Mayıs ayında daha keskin bir düşüş ortaya koydu.

Bu yazı itibariyle, 10.000’den fazla ETH’ye sahip yalnızca 1.139 sahibi vardı. Bu, bu metrik için iki yılın en düşük seviyesini işaret ediyor. Bağlam sağlamak için, Şubat ayında sayı yaklaşık 1.213 idi.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, balinaların ilgi odağı bu esnada AGIX ve GRT gibi AI coin’ler üzerindeydi. Öte yandan, Ethereum’un borsalardaki arzı da son aylarda düşüş yaşıyor. Bu da ETH varlıklarını çevreleyen muammayı artırdı. Bu düşüş, özellikle Shappella yükseltmesi ve ETH staking aktivasyonu dikkate alındığında dikkate değer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir