Beşiktaş Giresunspor maçındaki tartışmalı pozisyon! Aboubakar’ın hareketi…

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Giresunspor’u taraftarı önünde 3-1 yenerek iç sahadaki yenilmezlik serisini 8 maça çıkaran Beşiktaş’ta Vincent Aboubakar 2 golle yıldızlaştı.

Kamerunlu golcünün attığı ikinci golden önce Görkem Sağlam ile girdiği ikili mücadeleye Giresunsporlu oyuncular yoğun itirazda bulundu. Konuk takım faul beklerken hakem oyunu devam ettirdi. Bu pozisyonu hem beINSports’taki Trio programındaki eski hakemler hem de diğer hakemler yorumladı.

“KIRMIZI KARTI DAHA NET HALE GETİREN…”

Deniz Çoban: Topsuz alanda beyazlı oyuncu, yeşilli oyuncuyu taciz ediyor. Bir, iki defa kafasını öne çıkararak. Kafa atıyor desem karşılayamaz. Fakat yokluyor oyuncuyu. Sonrasında top başka bir bölgede oynanırken, beyazlı oyuncunun kolunu rakibinin yüzüne doğru açıkça savurduğunu görüyoruz. Biz bunu bu şekilde büyüttük. VAR odasında da böyle bir teknoloji var. Onlar da böyle bakabiliyorlar. Bu bir kırmızı kart! Ve kırmızı kartı daha net hale getiren konu şu. Burada top yok, top başka bir yerde. Top için mücadele ederken yaşanmış bir şey değil.

Görüntü beINSports’tan alınmıştır.

“HAKEM İÇİN ÇOK BÜYÜK İHLAL”

Bülent Yıldırım: Üst düzey hakemlikte bazı şeyleri hissetmeniz lazım. Hakem kardeşimiz o kadar olaya uzak ki başlayan bir şeyin hiç farkında değil. Üstelik bunu yakalama şansı var. Redmond’ın ayağındayken top alan kontrolü yapmak çok değerli. Buraya göz atsanız bunu takip edebilirsiniz. Buraya yaklaşıp, oyuncuları taciz etseniz bunu yapmayacaklar. Ben de bunun yüzde 100 kırmızı kart olduğu fikrindeyim. Kırmızı kart daha doğru olurdu. Maç için de hakem için de çok büyük bir ihlal.

“BUNU HAKEME SUNMASI GEREKİYORDU”

Seçim Demirel: Aboubakar, Beşiktaş’ın etkili oyuncularından bir tanesi. Alexis Perez de doğal olarak onu oynatmamaya, durdurmaya çalışıyor. Maç içerisinde eşleşmeler de hep bu şekildeydi. Alexis Perez, Aboubakar’ı durdurmak istiyor ısrarlı bir şekilde ama bir ihlalde bulunmuyor. Buna sinirlenen Aboubakar önce kafa atma teşebbüsü var. Arkasından da yüzüne eliyle net bir şekilde vuruyor. Mutlaka kırmızı kartla cezalandırılması gerekiyordu. VAR için de çok net bir kanıt var. Bunu hakeme sunması gerekiyordu. Gözden kaçan çok ciddi bir olay yaşanmış maalesef.

Görüntü beINSports’tan alınmıştır.

“GÖRMEDİĞİN BİR POZİSYON İÇİN…”

Fırat Aydınus: Aboubakar önce Giresunlu oyuncuya kafa sallıyor. Bu görüntüler, kafayı salladığını gösteriyor. Sonra ikinciyi yapıyor, bir daha sallıyor. 2 kere kafa sallıyor. Topsuz alanda olan bir durum bu. Giresunsporlu yere yattı. Sonradan başka bir açıdan gösterdiğinde Görkem’e karşı Aboubakar’ın sağ kolunu savurduğunu net bir şekilde kale arkasından görüyoruz. 2 kere kafa salladığını, sonra kolunu savurduğunu görüyoruz. Görüntüler çok net değil. Görmediğin bir pozisyon için Aboubakar’ı neden ikaz ediyorsun. Aboubakar bir şey yaptı, kırmızı kartlık değil sarı kartlık mı dediler kulağına, belki de yardımcısı demiştir. Görmediğin bir pozisyon üzerine Aboubakar’a ikazda bulunuyorsun. Kırmızıya yakınım bu pozisyonda şiddetli hareketten dolayı.

“HEPİNİZ OPERASYON YAPIYORSUNUZ”

Ahmet Çakar: Aboubakar yumruğu vuruyor ve hayat devam ediyor! Aboubakar’ın rakibinin ensesine attığı yumruğu yayıncı kuruluş niye gizledi! VAR hakemlerine muhtemelen bildirmediler. Hepiniz operasyon yapıyorsunuz!

“MASUM OLMAYAN HAREKETLER…”

Bünyamin Gezer: Aboubakar, hiç masum olmayan hareketler yapıyor. İstese rakibini solundan geçer. Sen acımasızca bir hareket yapıyorsun. Benim görüşüm kırmızı kart. Gelelim VAR hakemi Özgür Yankaya açısından; zor pozisyon kardeşim. Özgür Yankaya da şunu düşünüyor, ‘Ya çekiyor mu, itiyor mu’ Şiddetli hareket olduğu kesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir