Bakan Özer’den velilere: Okullarla hiçbir maddi alakanız olmayacak

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’da velilerle bir ortaya geldiği görüşmede, “Bu sene birinci sefer temel eğitim okullarımıza bütçe gönderdik. Bütün okullara 3,1 milyar TL gönderildi. Okullarımız şimdi yalnızca 1 milyarını kullanabildi. Toptur, kağıttır, tamirdir, şöyledir, böyledir; okullarla hiçbir maddi münasebetiniz bundan sonra olmayacak” dedi.

DHA’nın aktardığına nazaran, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı ahenk eğitimi programı kapsamında Çankaya ilçesindeki Hamdullah Suphi İlkokulu’nu ziyaret etti. Okula yarın başlayacak anaokulu ve 1’inci sınıf öğrencilerinin veli ve öğretmenleriyle bir ortaya gelen Bakan Özer, görüş ve tekliflerini dinledi. Okulun ana sınıfında gerçekleşen görüşmede Özer, okul öncesi eğitime yapılan yatırıma ait, “Yıl sonuna kadar anaokullarımızın sayısını 3 bine çıkartacağız. Her mahallede çocuklarımızın gidebileceği anaokulları olacak” diye konuştu.

‘TÜM OKULLARA 3,1 MİLYAR TL BÜTÇE GÖNDERDİK’

Eğitimin öteki kademelerinde önemli muvaffakiyet farkları olmaması için çalıştıklarını kaydeden Bakan Özer, “Bu sene birinci kere temel eğitim okullarımıza bütçe gönderdik. Bütün okullara 3,1 milyar TL gönderildi. Okullarımız şimdi yalnızca 1 milyarını kullanabildi. Paklık, kırtasiye gereci, küçük tamirler, laboratuvar donatımıyla ilgili okulların her türlü gereksiniminin giderilmesiyle ilgili bakanlık tüm okullara bütçe gönderiyor. Okullara, şimdi kullanabildiklerinden daha fazla bütçe imkanı sunduk. Toptur, kağıttır, tamirdir, şöyledir, böyledir; okullarla hiçbir maddi bağınız bundan sonra olmayacak. Yalnızca odaklanacağınız şey ‘şu olsa bu okullardaki eğitim ortamı çok daha âlâ olur’ diyerek, okul yöneticilerimize ulaşmak olacak. Okul yöneticilerimiz de bize ulaşacak ve çabucak süratli bir biçimde o eksikliği gidereceğiz” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*