Bakan Kasapoğlu’ndan ‘KYK kredi faizleri silinecek mi?’ sorusuna cevap: Her şey hazır muştuları Cumhurbaşkanımız açıklayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK kredisi ile ilgili yapılacak düzenlemeyi katıldığı canlı yayında kıymetlendirdi. Bakan Kasapoğlu, yüz binlerce kişinin karşılık aradığı, ‘KYK kredisi faizleri silinecek mi?’ sorusuna da karşılık verdi. Bakan Kasapoğlu, spor faaliyetlerinde atılan adımlarla ilgili de değerli açıklamalar yaptı.

Bakan Kasapoğlu’nun CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamalar şöyle:

Sporda daha ilerisi birinci amaç. 60’dan fazla branşı destekleyen bir sistemimiz var. Her geçen gün yeni muvaffakiyet tabloları bizi gururlandırıyor. Gerek tesisleşme gerekse işbirlikleri, memleketler arası karşılaşmalarda muvaffakiyetler çok önemli gelişmeler. Yedi ayda 2 bin 632 madalya kazanıldı.

Akademisyenler ve üniversiteler ile değerli çalışmalarımız var. Muvaffakiyetlerin hiçbiri tesadüf değil, vizyonun eseri. Büyük adımlar attık adımlarımızı büyüterek atmaya devam edeceğiz. 2022 yılını hareket yılı ilan ettik. Sporu fırsat eşitliği açısından kıymetli bir imkan görüyoruz. Hem sportif başarıda hem tabana yayılmasında gerekli.

Sporcu takviye programlarımız var, burslarımız var. Yeni açılımları da destekliyoruz, çok dinamik bir bahis.

‘HER ALANDA DAYANAĞIMIZ VAR’

Sporda her alanda dayanağımız var. Bilhassa okçuluk, güreş, atletizm, voleybol, yüzme önde olduğumuz branşlar. Basketbolda dev adımlar atıyoruz. Büyük bir dinamizm var. Spor için bir seferberlik hali bulunuyor. Yeni ‘dev adamlar’ı hazırlamak istiyoruz.

Spordaki yeteneklerimiz şahsen takip ederek, önlerini açarak tesadüfen değil destekleyerek keşfedeceğiz.

‘FIRSAT EŞİTLİĞİNE İNANIYORUZ’

Türkiye bir basketbol ülkesi olacak. Biz sporda fırsat eşitliğine inanıyoruz. Cudi Cup üzere tertipler yapıyoruz. Cudi Cup fırsat eşitliğinde değerli bir noktayı gösteriyor.

Geçen yıl pandemiye karşın 162 tertibi gerçekleştirdik. Türkiye tertipler konusunda öne çıktı.

Türkiye talep eden değil, talep edilen ülke. Türkiye olimpiyatları da düzenleyebilecek bir ülke. Türkiye her tertibi gerçekleştirebilir.

DOPİNGLE MÜCADELE

Temiz spor, dürüst oyun olmalı. Doping noktasında halimiz çok net.

Türkiye futbola ilgisi olan bir ülke. Türkiye futbolda da çok büyük muvaffakiyetleri hak ediyor. Biz devlet olarak kıymetli gayretler ortaya koyduk. Gerçek manasına uygun futbol gündemi olmalı.

Stadyumlara herkes keyif alarak gidebilmeli. Her alanda şeffaflık çok daha güçlü olacak. Türkiye’nin imkan noktasında hiçbir eksikliği yok.

‘GENÇLERE KİTAP KART İKRAM EDİYORUZ’

On binlerce bireyden kitabımız geldi diye teşekkür var. Bakanlık olarak çok değerli bir kitap çalışmamız var, gençlerimize mümkün olduğunca bu çalışmaları armağan ediyoruz. Hikayeden, şiire, ideolojiden edebiyata gençlere kitap kart armağan ediyoruz.

KYK KREDİSİ FAİZLERİ SİLİNECEK Mİ?

Sayın Cumhurbaşkanımız dün bununla ilgili bir açıklama yaptılar. Bizim genç, atlet odaklı siyasetimizi burada konuşuyoruz. Biz fırsat eşitliği kapsamında hareket ediyoruz. Her vilayette bir yahut birden fazla üniversite var. Harçları kaldırdık. Genç odaklı siyasetin gereği neyse bugüne kadar gerçekleştirdik. Türkiye kurumsal olarak burs ları gündeme getiren İBB Başkanı’yken Türkiye’nin gündemine getiren Sayın Cumhurbaşkanımızdı. Öğrencilerimizin beklentisi neyse daima çıtayı daha üstüne koyduk. Kılıçdaroğlu faiz diyor. Faiz ise faize en karşı biziz. Bu bir faiz uygulaması değildir. 351 sayılı yurt hizmetleri kanunundaki fiyat enfeksli gelişen bir uygulamadır. Hiçbir konjonktüre öğrencilerimizi kurban etmeyiz. Öğrencilerimiz ve ailelerinin ferahı için gerekeni yapacağız. Her şey hazır, Cumhurbaşkanımız Kabine sonrası açıklayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*