Akaryakıt ve motorinde aktüel fiyatlar (19 Haziran 2022)

Brent petrol fiyatları, memleketler arası piyasada yüzde 6’nın üzerinde düşüş kaydetti. Fiyatın düşüşünde global petrol talebinin azalacağına yönelik tasalar ve merkePetrol fiyatlarındaki düşüşün akabinde “Türkiye’de akaryakıt ve motorine indirim gelecek mi” sorusu gündemde yerini aldı. 

ABD’de geçen hafta rekor kıran akaryakıt fiyatları, cuma talep düşüşünün tesiriyle yüzde 4’ün üzerinde düşüş yaşandı. Buna misal bir durumun Türkiye’de yaşanıp yaşanmayacağı ise merak konusu.

Motorine yapılan 1 lira 27 kuruşluk artırım ile birlikte 30 lirayı aşan motorin fiyatları ve 27 lirayı aşan akaryakıt fiyatları yurttaşlar üzerinde önemli bir yük oluşturuyor.

Sektör’e yakın kaynakların cumhuriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “indirim ihtimalinin daha yüksek olduğunu lakin şimdi eşik altı olmadığı için durumun pazartesi netleşeceğini” tabir etti. 

Öte yandan öteki bir kaynak ise, “Motorinde 1 TL’nin biraz üzerinde indirim mümkünlüğü mevcut. Lakin bunu pazartesi dolar kuru ve motorinin ton fiyatı ile söyleyebiliriz” sözüne yer verdi.

Bugün (19 haziran) motorin ve akaryakıt fiyatlarında son durum…

İSTANBUL (ANADOLU YAKASI)

Benzin litre fiyatı: 27.52 TL

Motorin litre fiyatı: 30.01  TL

ANKARA

Benzin litre fiyatı: 27.65 TL

Motorin litre fiyatı:30.07  TL

İZMİR

Benzin litre fiyatı: 27.64 TL

Motorin litre fiyatı: 30.08 TL

ANTALYA

Benzin litre fiyatı: 27.79 TL

Motorin litre fiyatı: 30.23 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*