AK Parti’li Özhaseki’den ‘Siyasete elveda demek üzere olan birisiyim’ telaffuzuna açıklık: Sözlerim çarpıtıldı

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yazılı açıklamasında, siyaseti ne vakit bırakmak istediğiyle ilgili daha evvel tekraren açıklama yaptığını belirtti.

Dün Kayseri’de katıldığı “Kocasinan’ın Yıldızları” programında gençlerle sohbet ettiğini ve onlara kimi tavsiyelerde bulunduğunu aktaran Özhaseki, şöyle devam etti:

“TEKNOFEST nesli olarak isimlendirdiğimiz gençliğin, bilimle, teknolojiyle, sanatla, müzikle, sporla ilgilendiğinden duyduğum memnuniyeti tabir ettim ve bu istikamette de çalışmalarına devam etmelerini istedim. Sonra dedim ki ‘Gözümüz artta değil. Sizler varsınız. Siyasete elveda demek üzere olan birisiyim. İnşallah sizler geleceksiniz, benim de gözüm geride değil.’ Ben bunu birinci kere mı söylüyorum. Tekraren söyledim. Siyasette de yenilenmek temel ve bunu da en düzgün yapan Recep Tayyip Erdoğan. Bir taraftan deneyim timsali arkadaşlarımızı tutuyor bir tarafa da yeni arkadaşla onlar içerisinde harmanlama yaparak partimizi ileriye hakikat taşıyor. Bunu da her fırsatta tabir ediyoruz.”

Özhaseki, 2023 seçimlerine kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağını ve onun akabinde da mahallî seçimlerin hazırlıklara başlayacaklarını belirtti.

Bugüne kadar Türkiye’nin bağımsızlığı, birliği, dirliği ve parçalanamaz bütünlüğü konusunda verilen uğraştaki kazanımların geri gitmemesi için cumhurbaşkanlığı seçiminin büyük kıymet taşıdığına dikkati çeken Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bizim gayretimiz Amerika’nın, Avrupa Birliğinde Türkiye dostu üzere gözüken lakin her türlü düşmanlığı yapan ülkelerin, FETÖ’nün ve PKK’nın isteğine karşı çıkmak. Cumhurbaşkanlığı seçiminden 9 ay sonra da belediye seçimleri geliyor. Rövanşımız var. Vatandaş bir kez denedi bunları lakin ortadan 3-4 sene geçti. Hiçbir şey yapmadıklarını gördü. Tembelliklerini gördü. Algı operasyonlarındaki palavralarını gördü. Bir iki tane heykel ve çeşme açarak 5 seneyi doldurmanın ne kadar acı bir deneyim olduğunu gördü. İşte bunları da millete anlatarak 2024 belediye seçimlerini de tamamlamak… Söylemek istediğim şey, Cumhurbaşkanımızı 2023 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde seçtirmek ve akabinde gelen lokal seçimlerde de çabamızı verip ondan sonra Allah’a ısmarladık demek.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*