AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığından “Spora Birinci Adım” aktifliği

AK Parti Vilayet Başkanlığı Toplumsal Siyasetler Başkanlığı uyumunda Ataköy Gençlik Merkezi’nde “Spora Birinci Adım” projesi düzenlendi.

Aktifliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve bine yakın çocuk velileriyle katıldı. Spor kulüplerinde yeteneklerine nazaran aylardır eğitim gören çocuklar alanda şov yaptı. Vilayet Lideri Kabaktepe ve Milletvekili Turan çocuklarla birlikte oturarak alandaki şovları izledi. Türkiye ve dünyada 2 kez dripling basketbol rekoru olan Ecrin Mart, basketbol toplarıyla gözleri kapalı yaptığı şov izleyenlerden büyük beğeni topladı. Programa katılan çocuklar farklı branşlardaki aktiflik alanlarında vakit geçirerek doyasıya eğlendi.

“Bu çocuklar ortasında hem Türkiye hem de dünya şampiyonları çıkacak”

Bu proje ile Türkiye ve dünyada şampiyonlar çıkacağını belirten AK Parti Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, “Bugün gerçekten bizim için manalı bir gün. Spor için yaş farkı gözetmeksizin ya da farklı denenlerden ötürü spora erişim zorluğu çeken tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin kendi yetenekleri doğrultusunda buluşturmayı hedefliyoruz. AK Parti İstanbul Başkanlığı, Toplumsal İşler Başkanlığı, Spor Komitesi birlikteliğinde yedi yüzden fazla çocuğumuzu birinci defa kendi yeteneklerine nazaran bir spor kulübüyle, spor branşıyla buluşturmuş olduk. Projede başta gazi ve şehit çocukları olmak üzere İstanbullu çocuklarımız var. Bu çocuklarımız bu gün buluşup birinci adımı attılar. Biz inanıyoruz ki bu çocuklar içerisinden hem İstanbul’da hem Türkiye’de hem dünyada şampiyonlar çıkacak. Birebir vakitte onların Türkiye’nin geleceğini teslim edeceğimiz kuşaklar ve nesillerin yetişmesi noktasında bugün önemli bir tesir oluşturacak” dedi.

“Çocuklarımızı bu günden eğitirsek, yarın büyük şampiyonlar yetiştirmiş oluruz”

Spora birinci adımın genç yaşlarda başladığını lisana getiren Milletvekili Turan, “Biz Türkiye’yi milletlerarası tüm branşlarda en üste çıkarmanın çabası içerisindeyiz. Bu öteki alanda olduğu üzere sporda da devam ediyor. Bu sene spor alanında onlarca atletimiz altın madalya alarak bizi gururlandırdı. Spora birinci adım genç yaşlarda başlar. Gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapıp onları bu günden eğitirsek yarın büyük şampiyonlar yetiştirmiş oluruz” formunda konuştu.

Spora meraklı olan insanları aktifliğe davet eden Azra Rümeysa Gülşen, “Bugün buraya gelip şov yapan insanları izledik. Hoş bir aktiflik oldu. Değişik branşları gördük. Arkadaşlarımın da gelmesini isterim. Spora meraklı olan insanların bu atmosfere gelmesini isterim” Tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*