ABD Büyükelçiliği’nden vize açıklaması: Olabildiğince çalışıyoruz

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin yeni binası ve konsolosluk hizmetleri basına tanıtıldı. Burada, Türk vatandaşlarının ABD vizesi müracaatlarında uzun bekleme mühletlerine değinen ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Elçi Müsteşar Başkonsolos Jayne Howell, “Bekleme müddetlerini azaltmak için olabildiğince çok çalışmaktayız.” dedi.

Büyükelçiliğin Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Elçi Müsteşar Başkonsolos Jayne Howell, Türk vatandaşlarının ABD vizesi müracaatlarında karşılaştığı uzun bekleme mühletlerine değinerek, “Vize başvurusu için bir yıllık bekleme mühleti gereğince güzel bir mühlet değil elbette. Biz de bu bahiste her gün mümkün olduğunca çok yenilik getirmek ve bekleme müddetlerini azaltmak için olabildiğince çok çalışmaktayız.” dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin Çukurambar’daki yeni hizmet binası ve geliştirilen konsolosluk hizmetleri, Ankara’daki haber ajansları muhabirlerine tanıtıldı.

Howell, eski hizmet binasında konsolosluk ve vize süreçlerinin yapıldığı ünitede kâfi bekleme alanı bulunmadığını söyleyerek, yeni binada müracaat sahiplerinin işlerini kolaylaştırmaya ve bekleme alanlarını rahatlatmaya ehemmiyet verdiklerini tabir etti.

 

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*