2023 için düğmeye basıldı: AK Parti’de gaye gri alan

AK Parti, 2023 seçimlerinin ön hazırlıkları kapsamında Anadolu çeşidine hazırlanıyor. Parti idaresi, milletvekilleri ve teşkilatlardan ilçe ve köy bazlı çalışmalara tartı verecek halde Eylül ayı sonuna kadar alanda olmalarını istedi. AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışmaları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Teşkilat Başkanlığı, vilayet liderlerinden milletvekillerinin ve gereksinim olması hâlinde vakit zaman bakanların da katılacağı yaz programlarını hazırlamalarını istedi. Vilayet başkanlıklarının yapacakları programlar dâhilinde, AK Parti takımları eylül sonuna kadar haftanın en az dört günü alana inerek ilçeleri ve köyleri dolaşacak. Bilhassa AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler yahut AK Parti’den kopmuş olmasına karşın, şimdi bir diğer partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak.

RAPORLAR HAZIRLANACAK

Eylül sonunda tamamlanacak bu programlarda elde edilen datalar rapor hâline getirilerek, parti idaresine ve Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Eylül ayı sonunda tamamlanacak programın akabinde bu sefer güz periyodu çalışmaları başlatılacak. Bu çalışmalar ekim-kasım-aralık olmak üzere üç aylık bir süreyi kapsayacak. Milletvekilleri her ayın iki haftasında seçim bölgelerinde olmaya devam edecekler. Güz periyodundaki bu programlar Meclis çalışmalarını aksatmayacak halde hafta sonlarına denk gelecek biçimde planlanacak.

VATANDAŞLA POLEMİK YOK

Alanda yapılacak ziyaretler sırasında ‘Vatandaşla hiçbir halde polemiğe girilmemesi’, anlık tahlil gerektiren taleplerin bekletilmeden yerine getirilmesi ve AK Parti’nin 20 yıllık icraatının hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de tıpkı kararlılıkla sorunların tekrar AK Parti tarafından çözüleceğine vurgu yapılması istendi. AK Parti kurmayları yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verirken “Yıl sonuna kadar AK Parti görünür bir halde alanda olacak. Bütün ilçelere ziyaretler tamamlanacak. 2023 seçimlerinin yol haritası bu toplantılarla belirlenecek. Vatandaştan gelen talepler, sorunlar anlık tahlil gerektiriyorsa telefon trafiği ile bu problemler çözülecek. Öbür talepler raporlanarak hükûmete ve partiye bildirilecek. Her kentin kendine mahsus badireleri, talepleri belirlenecek. Bu ziyaretler ve programlar 2023 seçimlerine yönelik hazırlıkların da başlatılması manasına geliyor. AK Parti’den uzaklaşma eğiliminde olan seçmeni yine AK Parti’ye çekmenin yanı sıra, yaşanan zahmetlerin tekrar AK Parti tarafından çözüleceğine yönelik gerçekliği de vurgulayacağız. Her türlü tenkide açık olarak vatandaşı sonuna kadar dinleyeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

AK PARTİ İSTANBUL’DA ALANA İNİYOR

AK Parti, İstanbul’da bakanlar, milletvekilleri, belediye liderleri ve parti yöneticilerinin de katılacağı “Yüz Yüze 100 Gün” programıyla bütün ilçelerde vatandaşlarla bir ortaya gelecek. AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, yaz boyunca 100 gün aralıksız devam edecek aktifliklerin gün gün itinayla planlandığını söyledi. Gönüllere sefer etme kararı aldıklarını belirten Kabaktepe “2023’te AK Parti’mizin ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da en hoş sonucu alması için İstanbul olarak en düzgün takviyesi vereceğiz. Türkiye’nin yükselişine 2023’te de katkı sunabilmek, İstanbul’un hak ettiği pozisyon ve hizmetleri kazanabilmesi için de elimizden gelen uğraşı göstereceğiz.” diye konuştu.

Program dâhilinde İstanbul’un dört bir yanında vatandaşların sorun ve tekliflerinin dinleneceğini lisana getiren Kabaktepe, AK Parti’nin 20 yıldır bunu bir gelenek hâline getirdiğini söyledi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*